O Alergii

Objawy alergii na roztocza

Alergia na roztocze
Roztocze pod mikroskopem

Odchody roztoczy – główna przyczyna alergii

W produkowanych przez roztocza odchodach znajdują się specyficzne białka, które mogą powodować reakcje alergiczne. Objawami alergii na roztocza są: przewlekły katar alergiczny, suchy napadowy kaszel, drapanie w gardle, duszności astmatyczne, czasem zmiany skórne.

Pranie tkanin w niskich (40° C) temperaturach skutkuje jedynie wypłukaniem alergenów- odchodów roztoczy, niestety nie usuwa całkowicie źródła alergii- pajęczaków- roztoczy kurzu domowego, które dalej bytują w pościeli, namnażają się (cykl co ok. 30 dni) i produkują szkodliwe odchody- alergeny.

Roztocza giną w temperaturze od 60° C, tak więc dopiero pranie pościeli w wyższych temperaturach (60° C i 95° C), zapewnia skuteczną eliminację źródła alergii- roztoczy, przerwanie ich cyklu rozrodczego oraz usunięcie szkodliwych dla alergików substancji.

 

Roztocza- jak się pozbyć

Pościel antyroztoczowa
Pranie w 60°C pozwala usunąć odchody roztoczy

Pranie w wysokich temperaturach zabija roztocza i usuwa ich odchody

Antyalergiczny charakter pościeli Miminkoo, polega na zastosowaniu tkanin bawełnianych najwyższej jakości, które są odporne na pranie w wysokich temperaturach: 60° C i 95° C.

Pranie w tak wysokich temperaturach pozwala skutecznie zabić bakterie oraz bytujące w pościeli roztocza, wyeliminować odchody roztoczy jak i usunąć inne plamy powstałe w trakcie użytkowania pościeli.

 

Pościel dla alergików- wysoka jakość

Alergia na roztocza u dzieci
Alergia na roztocza często występuje u małych dzieci

Pościel miminkoo dla alergików, dzieci i dorosłych jest wykonana z najwyższej jakości tkanin i nici polskich producentów. Wysokie standardy w zakresie założonych sposobów konserwacji- wysokich temperatur prania- eliminują możliwość wykorzystywania tkanin z dodatkiem sztucznych włókien. Pościel miminkoo to w 100 % tkaniny bawełniane.

Zarówno tkaniny białe jak i kolorowe są produkowane w Polsce, posiadają certyfikaty TUV oraz Oeko- Tex Standard 100- czyli certyfikat potwierdzający wymagania humanoekologiczne dla wyrobów pozostających w bezpośrednim kontakcie ze skórą.

Również nici wykorzystane do szycia oraz ozdabiania pościeli zachowują wszystkie niezbędne standardy w zakresie posiadanych certyfikatów- Oko- Tex 100, jak i odporności na pranie w wysokich temperaturach.